מדריך: כך תעצבו את הבית בעזרת מעצב פנים


עבודה עם מעצב פנים יכולה לפשט את תהליך עיצוב הבית, אבל כדי להגיע לתוצאות האופטימליות מומלץ שלא לוותר על מספר שלבים. כך תתחילו את התהליך ברגל ימין

 

הבית הוא המקום בו אנו מבלים חלק משמעותי מהזמן, ומטבע הדברים חשוב לנו שהוא ייראה במיטבו ויגשים את כל החלומות העיצוביים שלנו. החל מהריהוט המתאים, דרך הצבעים לקירות ועד לפרטים הקטנים ביותר כמו ידיות לארון המטבח. הבעיה היא שרובנו לא תמיד מוצאים את הזמן והפתרונות היצירתיים והחכמים שישדרגו את החלל בצורה הטובה ביותר.

בדיוק במצבים כאלה נכנסים לתמונה מעצבי פנים, שמגיעים עם הכלים המתאימים לעיצוב בית מנצח. עיצוב שישלב בין האופי והטעם של הבעלים לבין שיקולים של תקציב וכמובן גם פרקטיות. המעצב בו תבחרו הופך לאחראי על המקום היקר ללבכם, ויוזם תהליכים שעשויים להגיע לעלויות גבוהות. איך עושים את זה נכון? כדי שהתוצאות יקלעו לטעמם של כל הצדדים, חשוב שלא לוותר על הטיפים הבאים:

  1. בוחרים מעצב שמבין אתכם – בחירת המעצב המתאים תלויה בדרך כלל בכמה מאפיינים. רבים בוחרים במעצב לפי הסגנון העיצובי, אותו ניתן להכיר לפי תיק העבודות שלו. עם זאת, חשוב גם לבצע תיאום ציפיות מראש, כדי לא להרגיש שאתם מאולצים ללכת לפי קו מסוים מאוד. המעצב צריך להיות גמיש, פתוח ומוכן להכיר את הטעמים שלכם וגם את המסגרת התקציבית.

   כך תבחרו את מעצב הפנים
   חשוב לבחור במעצב פנים שיכול להוציא לפועל את חלומכם תמונה: https://www.maxpixel.net
  2. קובעים את הקונספט הנדרש – לאחר שבחרתם במעצב הפנים שלכם, תכננו יחד איתו את המשך העבודה. תפקידו של המעצב הוא לשלב בין כל הרעיונות שלכם לבין החלל שעומד לרשותו. טרם היציאה לדרך, חשוב ליישר קו ולהגדיר איך מאזנים בין השניים. קו עיצוב כפרי, טרנדי ועדכני או אולי כיוון אחר? 

   סגנון עיצוב פנים
   הקונספט לעיצוב הבית הוא שלב הכרחי בבחירת מעצב פנים תמונה: https://www.maxpixel.net
  3. מתרגמים את האווירה לצבעים – כעת יש לבחור את הטון והגוונים שישלטו בבית. מדובר בלקיחת צעד אחורה כדי להתבונן על החלל בשלמותו, ולוודא שהרעיון העיצובי ישתלב היטב בחדרים השונים. האם אתם מעוניינים באווירה שונה בכל חדר, או שמא ביצירת אחדות בקו העיצובי? כיצד הריהוט – אם תבחרו להשאיר אותו, ישתלב עם פלטת הצבעים שאתם מעוניינים בה?  

   בחירת צבעי הבית
   חזונכם על צבעי הבית משפיע על אופי מעצב הפנים שבו תבחרו תמונה: https://www.maxpixel.net
  4. שומרים על ערוץ תקשורת פתוח – מעצב הפנים הוא אמנם איש המקצוע, אבל אתם אלה שתתגוררו בבית שהוא אחראי על עיצובו. אם כיוון מסוים אינו מוצא חן בעיניכם, אל תחששו לציין זאת. זכרו כמובן שהמטרה שלו היא להביא לתוצאות שתאהבו, וגלו פתיחות להקשיב להצעתו לפני שתגבשו דעה לגביה.

מעצב פנים שמבין אתכם יכול לעזור לכם לקדם את פרויקט עיצוב הבית מהתיאוריה למציאות. החל מפתרונות חכמים לדירות קטנות ועד לריענון משמעותי בחללים גדולים. עם עבודה מסודרת, התחשבות במגבלות והגדרת מטרות נכונה, תגיעו לתוצאות נפלאות שילוו אתכם במשך שנים ארוכות.


השאר תגובה

Your email address will not be published.