מדריך: עיצוב נכון של הבית


למה חשוב לעצור לפני שזורקים ריהוט ישן, איך מוצאים את הגוון המתאים ומהו האזור החשוב שבבתים רבים שוכחים להשקיע בו מחשבה? כל הטיפים לעיצוב בית נכון, עדכני ומעורר השראה

המחשבה על שינוי משמעותי בבית עלולה להיראות מאיימת, אבל עם קצת מחשבה מקדימה ותכנון נכון אפשר להגיע לתוצאות נהדרות. כאלה שירשימו את האורחים, ישמשו אתכם לאורך זמן ויגרמו לכם לשמוח בכל פתיחת דלת מחדש. בין אם תכננתם לצאת לעבודות נרחבות ובין אם לעצב חדר או שניים, הטיפים הבאים הם בדיוק מה שאתם צריכים רגע לפני היציאה לדרך.   

 

התחילו כבר מאזור הכניסה

כניסה לדירה
מבט ישיר לכניסה לדירה

פעמים רבות כשאנחנו חושבים על עיצוב הבית, אנחנו מחלקים את הפרויקט לחדרים שונים ועובדים בכל פעם בשטח אחר. מדובר ברעיון נוח שעוזר למקד את הקשב, אבל עלול לגרום לנו לשכוח את המקום הראשון שרואה כל מי שמגיע אלינו – רחבת הכניסה. בין אם מדובר בבית גדול או בדירה קטנה, הרושם הראשוני של האורחים עשוי להפוך לבסיס עבור כל מה שהם יראו בהמשך. גם אם אינכם יכולים או רוצים להשקיע באופן משמעותי, צרו מקום נוח להניח את התיקים, להשאיר מעילים וכדומה. אל תמהרו להיפרד מחפצים

למרות שאין צורך לדבוק בפריטים שאנחנו לא זקוקים להם, בייחוד אם מדובר בריהוט שתופס הרבה מקום, אין גם סיבה להניח שעיצוב חדש מחייב לצאת למסע רכישות. אם החלטתם לעצב חדר מסוים או אפילו את הבית כולו, מדובר בהזדמנות מצוינת לתת צ'אנס נוסף לחפצים קיימים. תוכלו למסור שולחן או כורסה בלויה לתיקון, להדביק טפט או לצבוע דלתות של ארונות הזזה ואפילו להעמיד רהיטים חדשים לצד רהיטים ותיקים. לעתים דווקא השילוב בין הישן לחדש יוצר את העיצוב המעניין ביותר. 

 

אל תתמקדו רק במראה עיניים

זה נכון שעיצוב מיועד לפעול בראש ובראשונה על חוש הראייה, אבל גם הסלון היפה ביותר יימאס עלינו אם הוא לא יגרום לנו להרגיש בבית. במקום לחשוב מה הייתם רוצים לראות, שאלו את עצמכם איך הייתם רוצים להרגיש באותו חדר. האם הוא צריך לשדר חמימות ורוך או אולי לגרום לכם להיכנס לאווירת עבודה ופעלתנות? חדרי שינה לדוגמה, מעוצבים לרוב בצבעים רכים שעוזרים להירדם, ומחייבים התחשבות בהעדפות השינה של הדיירים. חלקנו זקוקים לחושך מוחלט, ואחרים אוהבים ליהנות מהאור שעולה בבוקר. וילון שיעשה את העבודה הוא כזה שלא ישדר רק אסתטיות אלא גם יעזור לנו להתעורר עם חיוך. 

ריהוט לחדרמתפזרים? צרו פלטת צבעים

אם אתם חוששים לגלות שהרהיטים והאביזרים שבחרתם פשוט לא יתאימו זה לזה, תוכלו לפתור את הבעיה מראש על ידי הגדרת מסגרת של כמה צבעים שלא תחרגו ממנה. תוכלו למשל להחליט לגבי כמה גוונים בודדים שיאפיינו את הריהוט, ולאפשר לבית ליהנות מתוספת צבע באמצעות כריות צבעוניות, מסגרות תמונות, עיטורים לקירות וכמובן עציצים. 

 

שלבו ארונות הזזה ברחבי הבית

ארונות הזזה הם פתרון אחסון נוח לכל חלל בבית, לא רק לחדר השינה. בזכות מגוון סגנונות ועיצובים תוכלו למצוא את האחד שישתלב גם בסלון ובמטבח שלכם, כדרך מצוינת לשים סוף לבלגן ולהסתיר את הפריטים האישיים.

 


השאר תגובה

Your email address will not be published.