כך תרכשו את דירת החלומות שלכם

כך תרכשו את דירת חלומתיכם

לכל אחד הגדרה שונה לגבי מהי דירת החלומות שלו, אבל כמה מאפיינים משותפים לגבי האופן בו אפשר להגיע אליה. זה המסלול שתצטרכו לעבור בדרך אל המפתח

גם אם לא נכנסתם לפרטים, כנראה שיש לכם מושג כללי לגבי איך תיראה דירת החלומות שלכם. חלקנו שקועים עדיין בשלב של לדמיין אותה, ואחרים עובדים באופן פעיל כדי לקדם את הרעיון. רכישת דירה למגורים, דירה להשקעה או דירה להשכרה עתידית, היא אחת מההחלטות הגדולות והמרכזיות שאפשר לעשות. בדיוק בגלל זה, הדרך לדירה שתהיו שלמים איתה צריכה להיות מחושבת. 

דירה לרכישה
איך לקנות את דירת החלומות שלכם?

בשלב הראשון: מראה ומקום

אז נכון שאנחנו יכולים לדמיין על אחוזה ענקית של כוכב הוליוודי, אבל בואו נתרכז בדירת חלומות שאנחנו באמת צריכים. כזו שתואמת לכמות האנשים במשפחה, שקרובה למקום העבודה שלנו ושמתאימה לצרכים אחרים. אם חסרים לכם פרטים נוספים לגבי שכונה ספציפית, מידע על עומסי התנועה בבוקר וכדומה, זה הזמן לחשוב גם עליהם.

 

במקרה שאתם מתכננים לרכוש דירה להשקעה, או אם בחרתם עבור עצמכם דירה להשכרה ואל דירת החלומות תעברו בשלב מאוחר יותר, השיקולים שלכם יהיו כמובן שונים. 

 

בשלב השני: הגדירו תקציב

כמה אתם מוכנים ויכולים להשקיע בדירה שבאמת תיהנו ממנה? רכישת דירה מגיעה עם אינספור הוצאות, החל משיפוץ, רכישת ריהוט חדש וכדומה, ועד הובלת דירה קודמת. זכרו שתמיד יש חריגה מסוימת, וקחו גם אותה בחשבון. 

 

בשלב השלישי: עשו דאבל צ'ק

זוכרים את הבדיקה לגבי השכונה שעשיתם? עכשיו זה הזמן לבדוק שנית את המידע הראשוני. האם בתקציב שהגדרתם תוכלו לעבור לשכונה הזו? אם לא, ייתכן שכדאי לעשות תיאום ציפיות מחדש. ייתכן שיהיה לכם נוח להגיע למשרד גם משכונה אחרת? אולי השיקול של נסיעות פחות קריטי עבורכם?

 

בשלב הרביעי: התייעצו

דברו עם אנשים שגרים באזור, שוחחו עם מתווכים אם זה כיוון שיכול לעניין אתכם, וקבלו כמה שיותר מידע רלוונטי. ייתכן שתגלו בעיות שיגרמו לכם לתכנן מסלול מחדש. באזורים רבים שנמצאים בתנופה לדוגמה, תתקלו בשלל עבודות בנייה ושיפוצים שיכולות להימשך תקופה ארוכה. עבור מי שעובד מהבית למשל, פתרון כזה לא תמיד מתאים. 

 

בשלב החמישי: שוחחו שוב על נושאים כספיים

אחרי שיש לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו, זה הזמן להבין יותר לעומק את עניין המשאבים. אם אתם זקוקים למשכנתא, זה הרגע שצריך להבין מה המסלולים המתאימים לכם.

 

בשלב האחרון: הגדירו טווחי זמנים

גם אם אתם לא עומדים לרכוש דירה להשקעה או למגורים בזמן הקרוב, ונושאים כמו מטבח חדש או הובלת דירה לא רלוונטיים כרגע, קבעו טווח זמנים עתידי שבו תתחילו לקדם את הנושא. זה יעודד אתכם לחסוך, ידרבן אתכם להתקדם לכיוון המטרה ויעזור לכם להרגיש צעד קדימה לכיוון דירת החלומות שלכם.

דירה
דירת החלומות שלכם כבר כאן

השאר תגובה

Your email address will not be published.